Microsoft Türkiye Yaz Okulu

Microsoft Türkiye Yaz Okulu 8.Gün

Tarafından yazılmıştır ihaydin

Merhaba arkadaşlar. Bugün 10 Ağustos.  Bugün, diğer günlere nadiren biraz zor ve normale göre geç uyandım ama yinede hemen kalkıp hazırlık yaptıktan sonra Microsoft Türkiye Ofisine geldim. Kahvaltımızı yaptıktan sonra fazla zamanımız kalmadığı  için fazla dinlenemedik ve hemen yoklamayı tamamladıktan sonra sunumlara ve eğitimlere başladık. Bugünün ilk sunumunu Bilge Adamdan Mustafa Acungil geldi ve Kariyer Tuzakları başlıklı sunumunu bizimle  paylaştı. Güzel anlatımlarından dolayı kendisine açıkçası çok teşekkür ediyorum ? Sırada ise Umut Erkal hocamızın IoT eğitimi vardı. Çok iyi ve güler yüzlü olan Umut hocamız IoT ler hakkında genel bilgiler verdi. İbrahim hoca ile geçen anılarından bahsetti.

Daha sonra Ras-Pi ve yanında getirdiği diğer elektronik kartı tanıtarak nasıl kullanabileceğimizi anlattı. Daha sonra örnek uygulama için kod yazarak  daha iyi kavramamıza yardımcı oldu. Öğle arasından sonra 3D yazıcı ile model oluşturacaktık. Öğle molasından sonra merakla geldiğimiz an gelmişti. İnternetten hazır bir gazoz açacağı modeli bulduk ve  bu modeli yazıcıya yolladık. Yazdırmaya başladık ucu 0,25 mm idi bu yüzden flament yüzeye yapışmadı ve bu bize çok zorluk çıkardı. Defalarca uğraşmamıza rağmen flament bir türlü zemine yapışmadı.  Ama neticesinde Umut hoca sağ olsun detaylı bir şekilde işlevinden bahsetti. Daha sonra 3D çizimi nasıl yapabileceğimizi anlattı. Ve böylelikle güzel bir eğitimi daha bitirdik. Bu eğitimden  oldukça keyif aldım. Keşke hiç bitmeseydi.

Günün sonunda ise Spotfiy dan Ergül Çivi bizimleydi. Ergül hanım, Spotify’ın Telif, şarkıcı ve şirketler ile sağladıkları anlaşmaların nasıl yapıldıklarını bizlere aktardı ve bunların yanında istatistiklerine detaylı bir şekilde değinerek bizlere aktardı. Böylelikle bir günün daha sonuna geldik ve bugün 8. günümüzü de bitirmiş olduk. 9. günde görüşmek  üzere…

Yazar hakkında

ihaydin

Yorum Yap