Microsoft Türkiye Yaz Okulu

Microsoft Türkiye Yaz Okulu 2.Gün

Tarafından yazılmıştır ihaydin

Merhabalar, bugün de erken bir saatte kalkarak Microsoft Türkiye ofisine geldik. Yokuşları çıkmak bizi bayağı yorduğu için gelir gelmez kahvaltımızı yaptık. Daha sonra yoklama alınarak eğitim ve seminerlere geçtik.

İlk olarak  Cavit Yantaç hocamızın (kendisi Microsoft Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı) sunumuyla başladık. Cavit hocayla başlamak bana göre 10 numara 5 yıldız oldu. Çünkü halen daha baygın gibiydim ve güzel şeylere  değindiği için pür dikkat dinlemek için mecburen ayılmak zorundaydım. ? Boğaziçi Üniversitesinde işletme kulübüne ait alt bir kulüp olarak münazara kulübü açarak, Türkiye’de 3 farklı üniversitede münazara kulübünün kurulmasına  öncelik etmişlerdir. Cavit Hoca Malcolm Gladwell’in Outliers kitabından esinlenerek bize bir şeyi başarmak için 10.000 kuralını tavsiye etti. Bunu yaparken asla pes etmemizi ve hatalarla karşılaştığımızda hataları inatçı bir şekilde  bulmamızı söyledi.

Sırada İbrahim Kıvanç hocamızın UX & UI eğitimi vardı. Bu eğitim yapacağımız projeler için vazgeçilmez bir parça. Kullanıcı deneyimi ve kullanıcı arayüzü yapacağımız uygulamalarda müşteri veya son kullanıcı tarafında  oldukça önemli olduğu için tüm kriterleri amacına uygun uygulamak gerekiyor bu yüzden faydalı olacak bu eğitimde yavaş yavaş projelerimizin StoryBoard larını çıkarmaya başladık. Ardından diğer önemli konu ise Business Canvas. Burada ise  projemin kapsamının ne olduğunu, kime hitap ettiğini, pazar ve market durumunu vs. belirliyoruz. Son olarak Coca-Cola’nın bilgi işlem direktörü olan Gökhan Kıpçak’ın konuşmasını dinledik. Tam olarak Türkiye’de ne yaptıklarını, ne  yapacaklarını ve durumları nasıl kontrol altına aldıklarını anlattı. Keyifli geçen 2.günün ardından ofisten ayrıldık. 3.gün de görüşmek üzere… Hoşçakalın ?

Yazar hakkında

ihaydin

Yorum Yap