Microsoft Türkiye Yaz Okulu

Microsoft Türkiye Yaz Okulu 19.Gün

Tarafından yazılmıştır ihaydin

Merhaba arkadaşlar, bugün 25 Ağustos Perşembe. Her zamanki gibi Microsoft Türkiye ofisine gelirken bu sefer mavi tişörtlerimizi giyip geldik. Sınıftaki yerlerimizi aldık ve ilk sunumu bekledik. İlk sunum için Gelecekhane’nin kurucusu Halil Aksu geldi. İşi geleceği tahmin ederek, şirketlere uzun vadeli planlarını kurmalarında yardım ederek ve B tip planlar hazırlarken de derin bir araştırma yaparak para kazanıyor. Hiçbir sektör ve kurumu ayırmadan hepsine hizmet ediyorlar. Şirketten, yaptıkları işlerden ve verdikleri seminerlerden bahsettikten sonra bu sunumda bu şekilde bitti. Ara kısımlarda serbest kaldık ve ofis içerisinde takıldık, zaman geçirdik, bilardo oynadık ve daha fazlasını yaptık. 

Son 15 e kalan kişilerin sunumları dinlendi. İbrahim hoca arkadaşlarımıza son taktikleri verdi. Daha sonrasında günün son konuşması için yine sürpriz bir konuk vardı ve o kişi Pegasus Hava Yolları CEO su Mehmet Nane. Çok samimi ve açık sözlü. Kendimce tam bir genç kafasında, rahat. Bize önce kendi hayatından sonra da Pegasus’un ve havacılık sektörünün çalışmalarından bahsetti. Change.org ta imza kurbanı olan bir durumu bizlere anlattı ve haklı olsanız bile özür dileyeceğiniz bir durum illa ki vardır dedi ve bu olayı bizlere anlattı. Haklı da aslında çünkü müşteri her zaman haklıdır, neyse.   

Ne yazık ki dün bizimle birlikte olan Turkcell CEO’sunda yaşadığımız durumu Mehmet Bey’de de yaşadık. Behice Hanım’ın ısrarla dedikleri, bazı kişilerin bir kulağından girip diğer kulağından çıkmıştı sanki. Aynı durumu yaşadık müşteri şikayetleri. Son kısımda hazırlık aşamasında tekrar proje sunumları yapıldı ve diğer yandan ben ve birkaç arkadaş koridorlara 100 kişinin proje afişlerini asmak için görevlendirildik ve Ayça Hanım’a yardım ettik. Güzel bir görüntünün ardından bugüne de elveda dedik.   Yarın heyecanlı bir gün . Yarın görüşmek üzere hoşca kalın.

Yazar hakkında

ihaydin

Yorum Yap