Microsoft Türkiye Yaz Okulu

Microsoft Türkiye Yaz Okulu 1.Gün

Tarafından yazılmıştır ihaydin

Merhaba arkadaşlar, bugün 1 Ağustos 2016. Microsoft yaz okulu bugün başlıyor dolayısıyla saat 6 da uyanarak hazırlandıktan sonra saat 6:30 gibi yola çıktık ve Microsoft ofisine gelerek giriş işlemlerimizi gerçekleştirdik. İlk olarak açılış konuşmasını yapmak için Behice hoca sahneye çıktı ve yaz okulunda neleri göreceğimizi ve neler yapacağımızı anlattı ardından Ayça ve Firdevs 1 ay boyunca  şirket içerisinde uymamız gereken kuralları bize aktardılar. 

Daha sonra Türkiye Microsoft Genel Müdürü Murat Kansu ilk olarak bize kendini tanıttı. Farklı sektörlerde çalıştıktan sonra Microsoft Türkiye  pazarlama direktörlüğü gelmiş bulunmakta. Anlattığı ve tavsiye ettiği fikirler ile ilk günden böylesine güzel ve iştahlı bir konuşmanın ardından iyice yaz okulu moduna girdim. Bu konuşmanın ardından ise  Rus Hanımefendi olan Pazarlama Müdürü Masha Melkova’nın Microsoft Brand and Marketing adlı sunumunu dinledik. Yaklaşık 2.30 saat süren bu konuşma ingilizceydi. Çoğu yeri kaçırsam da başlıklardan ve görsellerden  neyi anlattığını ne demek istediğini rahatlıkla anladım. Sunumdaki en ilgimi çeken kısım ise renklerin gücüydü. Gerçekten hoşuma giden bu başlık ile renklerin markalar üzerindeki etkisini daha iyi anlamış oldum.  Güvenliğimiz için iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldık. İş sağlığı ve güvenliği eğitiminin ardından 10’ar kişiden oluşan 10 grup oluşturuldu ve bizden, yaz okulu boyunca alacağımız eğitimler ve göreceğimiz  sunumlar sonunda bitireceğimiz projelerimiz ile gelecek olduğumuz noktayı, düşüncelerimizi de katarak tasvir etmemiz istendi. Bu çalışmanın ardından güzel bir eser ortaya koyduk mu bilemiyorum ama  yapılan oylamalar sonucunda hiçbir netice çıkmayınca Behice hocamız 2 numaraları grubu yani bizi seçerek daha ilk günden birinci olduk. 

Bu, benim ve arkadaşlarım için oldukça keyifli ve güzel bir anı oldu.  Daha sonra ilk olduğu için daha çok tanışma ve kaynaşma odaklı geçen stajımızın ilk günü bitti ve bizde artık evlerimize gittik. Yarın ki staj gününüzde görüşmek üzere hoşçakalın.

Yazar hakkında

ihaydin

Yorum Yap